INTEGRATORY

Staramy się zawsze jako pierwsi dostrzegać wymagania i rozumieć potrzeby producentów lodów rzemieślniczych (problemy w witrynie, transport, lody wysoko wypiętrzone…). Efektem naszych doświadczeń jest seria, która składa się z produktów o małym dozowaniu (od 10 do 20 gramów na litr), pozbawionych smaku, rozpuszczalnych na zimno lub na ciepło. To wyjątkowe „samobilansujące się” produkty, które pozwalają rozwiązać wszystkie problemy związane z lodami, bez konieczności zmiany receptury. To nie jest magia. To doświadczenie najlepszych.

 

Integrator na bazie włókien roślinnych bez cukru, tłuszczów i pochodnych mleka. Podnosi plastyczność i stabilność lodów. Spowalnia topnienie. Zapobiega powstawaniu kryształków lodu. Wskazany do produkcji sorbetów owocowych (także w połączeniu z Integra Frutta), jak i do wzbogacania lodów na bazie mlecznej.

Integrator proteinowy. Jest stosowany, aby uczynić lody bardziej „ciepłymi”, spowolnić topienie się i zwiększyć trwałość w witrynie. Rozpuszczalny na ciepło i na zimno.

Integrator tłuszczów. Przeznaczony do zwiększenia struktury i stabilności lodów, na przykład dla lodów podawanych do stolików. Wspomaga uzyskanie lodów wysoko spiętrzonych w witrynie, w połączeniu z „klasycznymi” bazami. Poprawia smak lodów typu: zabajone, malaga, tiramisù, cassata…

Integrator w postaci płynnej na bazie cukrów redukujących. Doskonale rozpuszczalny na zimno jest optymalną mieszanką cukrów służących podwyższeniu jedwabistości lodów. Ulepsza strukturę i plastyczność lodów, utrzymując je w idealnej konsystencji przez kilka dni.

Emulgator o niskim dozowaniu w formie pasty. Idealny do stosowania w procesie na zimno. Dodany do sorbetów lub lodów o niskiej zawartości tłuszczu (także produktów do maszyn soft, jak wanilia, czekolada czy jogurt), zwiększa objętość lodów oraz ich smarowność.

Całkowicie naturalny syrop z cukru, w płynnej postaci. Ułatwia rozpuszczanie się mieszanek, również na zimno. Po dodaniu do mieszanki sprawia, że lody stają się kremowe i można je łatwo rozsmarować. Są trwałe, ich ponowna krystalizacja jest opóźniona, mają lekki posmak owoców, podkreślający wszystkie inne, dodatkowe smaki.